Event Information

Bade va Taraneh (Orange County)
باده و ترانه


Tickets are not available any more on CMinorProduction. You may be able to buy tickets at the venue if available.

Returns Policy:

All sales are final (No returns)


Exchange / Upgrade Policy:

No exchange

Badeh & Taranah at IQ Studio
July 23rd, 2016 

Music by:
Mehrdad Arabi
Hamid Saeidi
Hamed Poursaee
Ali Pajooheshgar

Admission: $65, includes Diner, Drink and Delights
at the door or 
www.cmpticket.com
or call: Phone: (310) 741-0080

WE ARE in the 2nd floor of Bank of America Building.

IQ Studio:
1418 N Main St, Suite B
Santa Ana, CA 92701
Phone: (310) 741-0080


باده و‌ترانه می‌کوشد زبانی نو برای بازگشت به ریشه ها و سنت‌های فراموش شده موسیقی مجلسی ایرانی بیابد. موسیقی مجلسی بر اساس نزدیکی هنرمند و مخاطب بنا شده است که در فرهنگ موسیقیایی ایران و خصوصا در چند دهه اخیر به بوت فراموشی سپرده شده است. 

باده و‌ترانه طرحی نو درانداخته و با اجرایی نوین از تصنیف‌ها و ترانه‌های جاودانه موسیقی کلاسیک و فلکلور ایرانی، مخاطبین را به عنوان خوانندگان این ترانه‌ها به مشارکت دعوت میکند. در طی این برنامه همراهی شرکت کنندگان و آواز گروهیِ مردم‌، باعث همدلی و نزدیکی آنها به یکدیگر شده و به شادی جمعی منجر میگردد که در مرتفع کردن یکی از نیاز‌های امروز ایرانیان خارج از کشور که همانا احساسِ گمشده‌ی تعلق به یک جامعه‌ و زنده نگه داشتن یاد و خاطره خوش وطن میباشد، بسیار موثر است. موفقیت باده و ترانه از بدو تولد خود گواه این مدعاست . انتخاب دقیق و تنظیم‌ خلاقانه ترانه‌هایی که اکثریت ایرانیان سالهای سال آنها را زمزمه کرده‌اند و همچنین تبدیل آن به آواز‌خوانیِ جمعی که با نوای ساز موسیقیدانان حرفه‌ای و شناخته شده همراه می‌شود، از ویژگی های اصلی باده و ترانه است. 

باده و‌ترانه در طی سه سال گذشته اجرای ۳۷ کنسرت موسیقی موفق در امریکا، اروپا و کانادا را در کارنامه خود دارد که کم بودن فاصله بین هنرمند و مخاطب و همچنین جذب شنوندگان جوانی که این نوع موسیقی و هم‌خوانی آن را دلپسند یافته‌اند از دیگر ویژگی های برجسته این کنسرت‌ها بوده است. 

در همین راستا باده و‌ترانه مبادرت به انتشار دو آلبوم موسیقی با‌کلام، دو آلبوم موسیقی بی‌کلام و کتاب باده و ترانه نموده است. این مجموعه که شامل نت ها، اشعار، تاریخچه و نویسه گردانیِ (transliteration) مجموعه‌ای از جاودانه‌های موسیقی ایران است، به راحتی قابل استفاده برای نسل دوم فارسی زبانان و نوازندگان و علاقه‌مندان غیرایرانی نیز می‌باشد. 

لازم به ذکر است که آلبوم ها و کتاب باده و‌ترانه یکی از معدود کتب ایرانی پذیرفته شده در بیستمین فستیوال کتابهای لوس‌آنجلس تایمز(Los Angeles Times) در سال ۲۰۱۵ است. 

Mehrdad Arabi
Persian Percussionist,
Fiddler,Music Producer.
www.persiandrums.com
Phone (818) 640-8260Event Flyer